м. Костопіль, РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ, 35000


Реформи органів влади і управління, необхідне неодноразове зусилля, їх реалізація...

G7 supports the establishment of the Anti-Corruption Court in Ukraine in line with the recommendations of the Venice Commission


  

Міністри закордонних справ "Великої сімки" закликали українську владу створити Антикорупційний суд відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Про це сказано в спільному комюніке після зустрічі міністрів закордонних справ Великої сімки в Торонто. Комюніке опубліковано 23 квітня 2018 року. "Ми знову підтверджуємо нашу підтримку реформам України та заохочуємо кроки, здійснені на сьогоднішній день, особливо в сферах децентралізації та економічного зростання. Ми настійно закликаємо уряд України продовжувати робити чіткий прогрес у напрямку шляху реформ, на який вона почала, і яка її потреби вимагають. Це включає створення антикорупційного суду у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії ", - говориться в заяві G7. Слід нагадати, що створення Спеціалізованого антикорупційного суду є однією з зобов'язань, взятих Україною перед міжнародними партнерами - Європейським Союзом та Міжнародним валютним фондом (МВФ). 7 грудня 2017 р. Керуючий директор МВФ Крістін Лагард підтримав подання українському парламенту законопроекту "Про утворення антикорупційного суду". Також глава делегації Комітету з закордонних справ Європейського парламенту Лаїма Андрікіне підкреслила необхідність прийняття зазначеного закону на прес-конференції, яка відбулася 6 квітня 2018 року в Києві.

 

Затвердження Верховною Радою Закону про Вищий антикорупційний суд є важливим кроком вперед для України, згідно з заявою президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо. "З великим задоволенням - і я з радістю навіть скажу, що я дізнався про сьогоднішнє рішення Верховної Ради прийняти закон про Вищий антикорупційний суд", - сказав глава комісії. "Згідно з повідомленнями, прийнятий закон відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії", - сказано в повідомленні. Читайте також США підкреслюють важливість незалежного антикорупційного суду для України Офіційний привіз українським парламентарям під час голосування та подякував «всім, хто зробив внесок у прийняття закону». "Це важливий крок вперед для України та для Європи, передусім для тих громадян України, які занадто довго страждали від зла корупції. Сьогоднішнє голосування свідчить про те, що Україна має намір продовжувати шлях реформ та європейської інтеграції. , - сказав начальник ВР. "Зараз я закликаю усіх зацікавлених сторін забезпечити швидке створення Суду та надати йому відповідні засоби для його функціонування", - сказав Букіккіо. Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада, парламент України, у другому читанні прийняв президентський проект закону "Про Вищий антикорупційний суд" (№ 7440). Одним із найважливіших неорганізованих моментів у законопроекті була норма про повноваження Громадської ради міжнародних експертів щодо відбору суддів цього суду. Основною вимогою міжнародних партнерів та неурядових організацій щодо законопроекту було обмеження ролі міжнародних експертів у наданні консультативних функцій у процесі відбору та призначення суддів. На думку міжнародних партнерів, включаючи Міжнародний валютний фонд, повна роль міжнародних експертів у призначенні суддів є гарантією незалежності цього суду та його здатності ефективно виконувати свої функції. Створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії є однією з умов продовження співпраці між Україною та МВФ, яка необхідна для погашення зовнішніх боргів країни в найближчі роки.

 

 

 


Костопільська влада. Головні новини сьогодення. Зустрічи, урочисті події.

Категорії


5