м. Костопіль, РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ, 35000

 

 

День Журналіста України


Кабмін на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів про прес-конференцію «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності». 


День журналіста - це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації. Це свято загальнонародне, тому що важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя. Україні потрібні нові стандарти журналістики, цивілізованийі медіа-простір, в якому було б представлене все розмаїття ідей і думок.

МЕДІАПРОСТІР www. Kostopil.net:

Загалі з отриманням, пошуком інформації має справу не лише журналістика, але і багато інших професій – вченого, слідчого, розвідника, психолога, лікаря і т.д. По суті будь-яка область діяльності, де ключове значення має обставина – точна чи інформація відносно об’єкта, процесу чи явища, зустрічається з проблемою як цю інформацію отримати і оцінити, з комплексом методів реалізації цієї задачі.
Суттєві відмінності тут заложені в тому, яка точність факту необхідна для даної професії, для повної реалізації її функцій. Так, наука, вимагає абсолютної достовірності для побудови суджень. В більшості випадків (особливо в точних науках – фізиці, хімії, біології, астрономії  і т.д.) факт повинен бути неодноразово підтвердженим і провіреним, перш ніж вінувійде в наукове звернення.
Науки гуманітарного циклу, особливо соціальні, в багато чому походять від припустимої інформації, яку важко, а іноді і неможливо інтерпретувати однозначно чи підтвердити. Тому тут мають місце, як точні дані, так і гіпотези, які носять характер найбільш вірогідного припущення.
Для правоохоронної діяльності має місце цілий комплекс вимог до інформації, серед яких є група незаперечних і однозначно трактуємих фактів - доказів, які являються доказом в ході судового процесу  і гіпотез, припущень на основі косвенних данних, оцінка яких зазвичай досить суб’єктивна.
І, нарешті, в сфері розвідки, де найбільш повно реалізовані самі різнообразні методики отримання інформації, і яка, по суті справи, являється сферою діяльності пов’язаної виключно із отриманням інформації, має місце повний набір всеможливих її видів, аж до зовсім неможливим перевірки слухам чи дезінформації.
Журналістика в цьому значенні мало відрізняється від всіх перерахованих нами професій. Суттєва різниця тут заключається в ряді аспектів, одним із яких являється її функціональність, яка, як правило, значно ширше рамок одної професії, одної визначеної функції. Суттєвої рисою журналістики являється і її суб’єктивність, яка приймається в якості умови з самого початку. Право на особисте судження, яке разом з професією і  доступом до масової аудиторії набуває навіть не зовсім склавшийся журналист - явище яке не має аналогів. Ні лікар, ні юрист, ні вчений, ні, тим більше, розвідник, таким правом не володіють (чи володіють в самій мінімальній степені) і це особливе положення, особлива роль, яка випадає журналісту, не розширяючи його права, а, навпаки, звужує їх, вимагаючи від нього повишенної особистої відповідальності перед суспільством.


Методологічена основа процесу збору і інформації в журналістиці творчо компілірує в собі все багатозначення методів перерахованих дисциплін і, в якійсь степені, грунтується на їх інтерпретації. Журналіст в цьому контексті зводить в одне різнорідні фактори як особистий емпіричний досвід, особисті якості, які наявні йому в силу особливостей особистості, стандартні технології інформаційної діяльності і загальноприйняті принципи і професіональні норми, а також те громадянська і соціальна самосвідомість, яка виробляється на основі його соціального опиту.
При цьому збір інформації для професіонала не носить формального характеру статистичного накоплення фактів, а стає елементом первичної творчої діяльності, яка в багато чому визначає всі наступні стадії його роботи. Роль інтуіції, яка підказує, який саме факт повинен бути знайдений і зафіксований, як на цей факт вийти і де його використання надалі принесе максимальну, користь не менш важлива, чім комплекс професіональних навиків по її отриманню.
Чім точніше журналіст представляє собі, якіксаме факти необхідні для його матеріалу, чім в більшій степені готовий він до попереднього збору інформації - тим ефективнніше цей процес.Юридична правова допомога. м. Київ, бульвар Верховної ради 33/1 індекс 04053, вул. Артема, 73 офіс 312 (044) 486-71-06 маршрут метро Чернігівське, лівий берег. Телебачення Київ: телеканал "СТБ" вул. Івана Шевцова 1 трамвай №15 зупинка Івана Шевцова. тел (044) 501 -98-98. Телеканал "Інтер новини" вул. Щусєва 26 тел. (044) 207-03-03. Телеканал "ICTV" вул. Паньківська 11, тел (044) 288-19-19.


 

 

 

 

 

 

 

 


Костопільська влада. Головні новини сьогодення. Зустрічи, урочисті події.

Категорії


5