м. Костопіль, РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ, 35000

Шановні колеги, доброго дня! Депутат Рівненської Обласної ради та Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Юрій Благодир розповів у своєму блозі про важливість реформи децентралізації для розвитку регіонів України. Як відмічає депутат, на даний момент реформа децентралізації набула дещо спрощеного розуміння та примітивного виконання, що не може призвести до позитивних наслідків.
Голова Бюджетної комісії констатує, що адміністративно-територіальна реформа та децентралізація мають безпосередній вплив на економічні успіхи держави, а отже й добробут її громадян, а тому мають бути ключовими в політиці реформування і до них треба підходити з усією відповідальністю. 
Для наглядності Юрій Благодир публікує графік росту ВВП на душу населення у Польщі та Грузії після проведення відповідних реформ.

Так, відмічається, що децентралізація – це складний та комплексний процес, однак, масове «примушення» громад до укрупнення шляхом обіцянок додаткових дотацій немає нічого спільного з реформою.
Депутат приводить успішні приклади реформи децентралізації у Польщі та Грузії і констатує: «В України немає часу «вигадувати велосипед». В ситуації системної економічної та політичної кризи, а також війни, одне з небагатьох, що може подарувати Україні шанс стати на шлях розвитку – це запозичення стратегій управлінської, адміністративно-територіальної, реформи місцевого самоврядування».
Голова Бюджетної комісії констатує,

що адміністративно-територіальна реформа та децентралізація мають безпосередній вплив на економічні успіхи держави, а отже й добробут її громадян, а тому мають бути ключовими в політиці реформування і до них треба підходити з усією відповідальністю.
«Очевидним наслідком реформ є підвищення ефективності держави. Децентралізація та адміністративно-територіальна реформа – це реформи управління на всіх рівнях та чіткий розподіл компетенцій та зон відповідальності, а не примітивне укрупнення адміністративно-територіальних одиниць» - резюмує Юрій Благодир та для наглядності публікує графік росту ВВП на душу населення у Польщі та Грузії після проведених реформ:
Костопільська влада. Головні новини сьогодення. Зустрічи, урочисті події.

Категорії

5